KILPAILUIDEN TULOKSIA

 

Kilpailuiden tuloslinkit:

  • Tilastopaja
  • Vauhdin Faceboo-sivut

Pentin Hölkän tulokset 31.8.2018

pm kävelut Koria 11.72018 pm kävelut Koria 11.72018

Seuran mestaruuskilpailut 29.8.2017 Elimäen urheilukenttä

Pallonheitto

P2  Topias Lappalainen 1,18

Jontte Tuomela 0,25

P4 Niklas Lappalainen 5,75

Konsta Hannula 2,70

T4 Milja Tuomela 3,05

T7 Riikka Ollila 10,80

P7 Eetu Suoraniemi 15,60

 

60m

P2 Topias Lappalainen 37,4

T2 Ninni Suoraniemi 40,0

P4 Niklas Lappalainen 17,9

Roni Ollila  19,4

Konsta Hannula 35,5

T4 Milja Tuomela 19,4

T5 Sara Ollila 17,5

T7 Helmi Hannula 13,4

Riikka Ollila 13,6

P7 Eetu Suoraniemi 10,7

T8 Enni Hannula 13,0

P8 Aaron Kukkonen 11,8

P9 Eeli Lyyra 10,0

P10 Lauri Nurmiranta 10,5

T11 Sabina Forström 10,5

P11 Luukas Kukkonen 10,0

T12 Krista Kantola 8,8

Roosa Nurmiranta 9,7

KEIHÄS

P8 Aaron Kukkonen 8,30

P10 Severi Sakkara 20,61

P12 Roope Sakkara 23,41

P13 Milko Lyyra 13,75

P15 Aati Lyyra 18,05

NYl Tiia Häkkinen 22,70

N40   Hanna Lyyra 20,20

Vessu Sakkara 18,10

MYl Toni Lappalainen 42,75

Jukka Tuomela 39,40

M40 Janne Sakkara 32,00

KUULA

T8 Enni Hannula 1,40

P9 Eeli Lyyra 3,98

P12 Roope Sakkara 7,98

P13 Milko Lyyra 5,52

P15 Aati Lyyra 8,80

NYl Maiju Varis 4,85

N40 Vessu Sakkara 7,57

Mira Sakkara 6,95

N50 Carina Kantola 5,90

MYl Jukka Tuomela 10,72

800M

P10 Severi Sakkara 3,08

Lauri Nurmiranta 4,15

P11 Luukas Kukkonen 4,16

T11 Sabina Forström 3,36

T12 Krista Kantola 3,01

N40 Hanna Lyyra 3,07

Mira Sakkara 3,26

MYl Toni Lappalainen 2,55

1000M KÄVELY

T15 Inka Sakkara 5,14

 

Munahölkkä 2017

Munahölkkä_2017_tulokset_kaikki

——————————————————————————————————————————

Koirakiven juoksu Mäntyharju 25.9.2016

Elimäen Vauhdin miehille kaksoisvoitto!

Myl 6,1 km   1.Hannu-Pekka Pukema

2. Markus Rajamäki

TULOKSET

—————————————————————————————————————————-

Fazerin Reilucup 6 Lahti  24.9.2016

T 11 Krista Kantola kiekossa ja moukarissa

TULOKSET

——————————————————————————————————————————

Uusi Lahti- juoksu 25.9.2016

M yl 21,1 km Anssi Lainen hopeaa (1.14.08)

TULOKSET

—————————————————————————————————————————-

Porvoon mitalla juoksut 28.8.2016

Myl. 10,5 km Joonas Kortelainen voittoon

TULOKSET

—————————————————————————————————————————–

PENTINHÖLKKÄ 2.9.2016 Elimäki

T9 2km

  1. Hilma Hyyrynen 10.48
  2. Emilia Uutela 11.39

P9 2km

  1. Severi Sakkara 10.07
  2. Aleksi Haltia 13.09
  3. Eeli Lyyra 13.14

T11 2km

  1. Nanna Hyyrynen 9.48
  2. Nea Mäkelä 11.10

P11 2km

  1. Eemeli Uutela 9.49
  2. Roope Sakkara 14.48

T13 2km

  1. Henni Hyyrynen 9.07

N 4,5km

  1. Mirella Kivimaa 17.12
  2. Katherine Halonen 21.22
  3. Laura Takala 21.41
  4. Sanna-Mari Virtanen 22.56

M 4,5km

  1. Niklas Heikkilä 14.04
  2. Hannu-Pekka Pukema 14.29

N35 4,5km

  1. Hanna Lyyra 20.18
  2. Katja Valkosaari 20.32
  3. Elina Hyyrynen 20.48
  4. Mira Sakkara 23.46

M35 4,5km

  1. Ari Mikkelä 14.39
  2. Arttu Hyyrynen 18.07
  3. Juha Myllylä 20.24

N45 4,5km

  1. Katri Lindroos 18.18
  2. Katri Jussila 22.10
  3. Tiina Eräpalo 24.39

M45 4,5km

  1. Andreas Kullström 17.22
  2. Markku Liekkola 17.24
  3. Pekka Liekkola 20.54

M60 4,5km

  1. Auvo Kouvo 17.21
  2. Matti Marttila 19.00
  3. Jorma Sipilä 22.52
  4. Eero Susi 23.14
  5. Jouni Heliste 23.21

—————————————————————————————————————————-

  • Elimäen Vauhdin yleisurheilumestaruuskilpailut pidettiin 30.8.2016
    Elimäen urheilukentällä aurinkoisessa syysillassa ja siellä nähtiin monia hienoja suorituksia ja osallistuttiin ennakkoluulottomasti moniin lajeihin ilahduttavan runsaalla joukolla. Suoritusten jälkeen tankattiin Vauhdin tarjoamilla makkaroilla ja mehuilla sekä jokainen osallistuja palkittiin
    Tulokset:
    Pallonheitto
    P2 Eino Pukema 1,55
    T3 Milja Tuomela 1,33
    P3 Konsta Hannula 2,62
    T5 Sara Ollila 4,05
    T7 Ida Hannola 8,55
    Riikka Ollila 8,20
    P7 Lucas Jaakkosela 15,55

    Kuula
    P7 Eetu Suoraniemi 345
    Venni Sakkara 344
    Aaron Anttila 318
    T9 Linnea Uitto 390
    T11 Krista Kantola 680
    Roosa Nurmiranta 630
    Helmi Lehtmäki 438
    P11 Roope Sakkara 810
    N Inka Suoraniemi 622
    N40 Vessu Sakkara 690
    Mira Sakkara 649
    N50 Katri Jussila 565
    Carina Kantola 546
    M Aki Anttila 10,85
    Hannu-Pekka Pukema 9,87
    M70 Kalervo Katajala 4,40

    Keihäs
    P7 Eetu Suoraniemi 880
    T9 Verna Salokoski 880
    P9 Severi Sakkara 1620
    T11 Vilja Salokoski 962
    P11 Roope Sakkara 1770
    N Maiju Varis 1435
    M Teemu Näveri 3600
    N40 Vessu Sakkara 1670
    Henna Hasu 14,50

    40m
    P2 Eino Pukema 35,00
    T3 Milja Tuomela 16,01
    P3 Antti Hannola 18,17
    Konsta Hannula 22,63
    Roni Ollila 24,41
    T5 Ilona Hannola 13,96
    Sara Ollila 14,99
    T7 Enni Hannula 9,63
    Riikka Ollila 10,08
    P7 Lucas Jaakkosela 8,99
    T9 Anni Suoraniemi 8,06
    Verna Salokoski 8,55
    Linnea Uitto 9,19
    Maiju Hasu 9,92
    P9 Lauri Nurmiranta 7,89
    T11 Roosa Nurmiranta 7,56
    Venla Salokoski 8,12
    P11 Konsta Koskenniemi 8,18
    N Inka Suoraniemi 7,22
    Maiju Varis 8,27
    N40 Mira Sakkara 7,52

    800m
    P7 Eetu Suoraniemi 3,47
    P9 Severi Sakkara 3,14
    T11 Krista Kantola 3,02
    P11 Konsta Koskenniemi 3,43
    N35 Eija Hannula 3,55
    N50 Katri Jussila 3,21
    Carina Kantola 4,12
    M65 Jorma Sipilä 3,20

———————————————————————————————————–

Inka SM-pronssia

Inka SM-pronssia

INKA SAKKARA SM-PRONSSIA

T14 3000m kävely    Inka Sakkara  käveli SM-pronssille 19.8.2016 Hämeenlinnassa

TULOKSET

————————————————————————————————————-

PM-kilpailut 9-13v. 15-16.8.2016 Kouvola

P9 Severi Sakkara miniottelu  HOPEAA  (kuula ja keihäs) ja miniottelu (pituus ja kuula) sija 4.

P10 Milo Haapaniemi  seiväs ja pituus KULTAA ja kuula ja keihäs HOPEAA

P11 Roope Sakkara kuula KULTAA ja keihäs 4.

T11 Krista Kantola korkeus ja 60m aidat KULTAA  ja  keihäs HOPEAA

TULOKSET

————————————————————————————————————-

PM-moniottelut 11.8.2016 Kouvola

P9 4-ottelu Severi Sakkara sija4

T 11 4-ottelu Krista Kantola KULTAA !

TULOKSET

————————————————————————————————————

Nuorten kilpailut  7.8.2016 Pyhtää

P 9 Severi ja P11 Roope kuula kisan voittoon

P 11 Milo Haapaniemi pituudesta pronssia

T15 Inka kuulassa sijalla 4.

TULOKSET

————————————————————————————————————-

Kouvola Junior Games  30-31.7.2016  Kouvola

P 9 Severi Sakkara 1000m hopeaa omalla ennätyksellä

T 11 Krista Kantola 1000m hopeaa omalla ennätyksellä

Tulokset 30.7

Tulokset 31.7

————————————————————————————————————-

Iitti-Hölkkä 28.7 Kausala

Vauhdin värit oli näyttävästi esillä monessa eri sarjassa.

Tulokset

————————————————————————————————————-

PM-kilpailut 28.7.2016 Kotka

P9 Severi Sakkara hopeaa x2   miniottelussa korkeus +40 m ja 1000m + korkeus

P11 Roope  Sakkara kultaa kiekossa

T 11 Krista Kantola pronssia pituudessa

Tulokset

———————————————————————————————————–

PM-Kävelyt 24.7 Koria

Inka ja Severi Sakkara A-luokan tulokset sekä  suomen tilasto 4.sija

Tulokset

———————————————————————————————————–

Korian Ponnen  110v juhlakilpailut 24.7 Koria

Korian Ponnen 110v kisoissa myös Vauhdista edustusta

Tulokset

____________________________________________________________

PM-kilpailut 27.7.2016 Kotka

T11 Krista Kantola kultaa 1000m ja hopeaa 60 m

P11 Roope Sakkara  moukari hopeaa

Tulokset

————————————————————————————————————

Fazerin Reilucup 5  12.7.2016 Lahti

T 11 1000m Krista Kantola 3.36,19 PB 🙂

Tulokset

————————————————————————————————————–

Kestävyysjuoksun karnevaalit 9.7.2016 Jämsä

Hannu-Pekka Pukema 10000m 32.31 ja Markus Rajamäki 10000m 36.41

Tulokset

————————————————————————————————————–

Linnahölkkä 8.7.2016  Hämeenlinna

Joonas Kortelainen 10 km nopein

Tulokset

________________________________________________________________

Aluemestaruuskilpailut 6.7.2016 Kouvola

Markus Rajamäki 5000m 17.39 sija  6.

Tulokset

—————————————————————————————————————

PK.kilpailut 4.7.2016 Loviisa

Krista Kantola voitti T11 korkeushypyn tuloksella 1,29 (A-luokka)

Tulokset

————————————————————————————————————-

Lajiväivä 16.5.2016 Loviisa

Severi Sakkara , Krista Kantola  ja Roope Sakkara omiin ennätyksiin

TULOKSET

—————————————————————————————————————

SM-MAASTOT 8.5.2016 Vöyri

Vauhdin miehet esiintyivät hienosti miesten 4 km matkalla

Hannu-Pekka Pukema sijalla 19, Joonas Kortelainen sijalla 36 ja Mika Jokiranta sijalla 50

Joukkue kilpailussa Vauhtilaiset olivat sijalla 10

TULOKSET

—————————————————————————————————————

Severi Sakkara pm-pronssia

pm-maastojuoksut juostiin Huutjärvellä 3.5.2016

TULOKSET

—————————————————————————————————————-

Teutjärven ympärijuoksu 24.4.2016 Ruotsinpyhtää

P 9 Severi Sakkara ja  M yl. Markus Rajamäki VOITTAJAT !

Tulokset

Tulokset

—————————————————————————————————————-

Munahölkkä 28.3.2016 Metsäkylä

P 9  Severi Sakkara nopein

TULOKSET

—————————————————————————————————————-

Aktia maantiejuoksu cup 2015-2016 Vantaa

Vauhtilaisille menestystä

Severi Sakkara sai  hopeaa pojat 9 sarjassa

TULOKSET

————————————————————————————————————-

T11 1000m Krista Kantola  pm-kultaa

TULOKSET

———————————————————————————————————–

T11 60 m Krista Kantola pm-hopeaa

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Hallikilpailut 11.2.2016 Pajulahti

M 3000m  Markus Rajamäki pronssia  10.29,50 SB

TULOKSET

————————————————————————————————————–

Pikajuoksu-cup 7.2.2016 Lahti

Krista Kantola T11 60 m   pronssia

TULOKSET

—————————————————————————————————————

Pikajuoksu-cup 2 31.1.2016 Lahti

Krista Kantola  T11 sarjassa mukana

TULOKSET

—————————————————————————————————————-

Pikajuoksu-cup 1 16.1.2016  Lahti

Elimäen Vauhdin uusi tulokas Krista Kantola teki vahvan esiintulon Lahdessa

Krista nappasi hopeaa 60m ja 60m aidoista

TULOKSET

——————————————————————————————————————

Aktia Cup 9.1.2016  3/5   Vantaa

Inka,Roope,Severi,Janne ja Jorma juoksemassa

TULOKSET

——————————————————————————————————————-

Hakunilan uudenvuodenjuoksu 31.12.2015 Vantaa

M yl. Mika Jokiranta sijalla 9.

TULOKSET

———————————————————————————————————————–

Yöjuoksu 31.12.2015 Orimattila

M 40 Markku Liekkola sijalla7. ja M60 Jorma Sipilä sijalla 4.

TULOKSET

————————————————————————————————————————

Aktia Cup 12.12.2015  Vantaa

P9 Severi, P11 Roope, T15 Inka, Myl.Markus,  M40 Janne ja M60 Jorma kisoissa mukana.

TULOKSET

———————————————————————————————————————–

Sportia-nuorisohallikilpailut 29.11.2015  Nastola

Kovatasoisissa kilpailuissa mukana T9 Selma ja T10 Amalia Lindén . P9 Severi ja  P10 Roope Sakkara

TULOKSET

———————————————————————————————————————-

Elimäen Vauhdin nuoret pärjäsivät nuorisotoimintakilpailussa 2015

Kilpailu käydään 13 vuotta  ja nuoremmat ikäsarjoissa.

Vauhdin nuoret sijoittuivat sijalle 149

TULOKSET

———————————————————————————————————————–

Aktia Cup 14.11.2015 Vantaa

Vauhdilta mukava porukka Aktia Cup maantiejuoksu avauksessa.

Sarjoissa P9,P11,T15,Myl,M40 ja M60 edustusta.

TULOKSET

————————————————————————————————————————

Kuivannon kymppi 1.11.2015 Orimattila

Hannu-Pekka Pukema hyvässä vauhdissa sijoittuen kisan kolmanneksi

TULOKSET

———————————————————————————————————————–

Kylmä maraton 31.10.2015 Hinthaara

Severi , Inka ja Janne juoksemassa

TULOKSET

———————————————————————————————————————-

Kisahölkkä  11.10.2015 Heinola      

Selma ja Amalia Lindén menestyivät kisoissa sarjassa T 10 1,5 km matkalla

TULOKSET

——————————————————————————————————————–

Kotajärven ympärijuoksu 11.10.2015 Pornainen

Vauhdin juoksijat olivat taas hyvin edustettu kisoissa ja menestystäkin tuli !

Naisten yl 6.8 km Inka Sakkara hopeaa

.                                Elina Hyyrynen sija 4

Miehet 40  14.3 km   Janne Sakkara hopeaa

.                                     Markku Liekkola sija 5

Tytöt 12  2.2 km   Henni Hyyrynen sija 4

.                                Nanna Hyyrynen  sija 9

.                                Hilma Hyyrynen  sija  12

Pojat 12  2.2 km  Severi Sakkara  sija 6

.                              Roope Sakkara  sija 7

Miehet 60 6.8 km  Jorma Sipilä  sija 5

———————————————————————————————————————-

Lokakuun kymppi 4.10.2015 Tolkkinen

M 35 Jannen Sakkara  pronssia

TULOKSET

________________________________________________________________________

Kymen Sanomat 1/2 maraton 3.10.2015 Hamina

M 65  Jorma Sipilä hopeaa

TULOKSET

————————————————————————————————————————-

46.Puistolajuoksu 26.9.2015 Helsinki

T 15 7,5 km Inka ja M40 7,5 km Janne  sarjavoittoihin

TULOKSET

————————————————————————————————————————

Lassen hölkkä 13.9.2015 Myrskylä

Vauhtilaisia mukana kisoissa. Parhaiten menestyi :

T12 Henni Hyyrynen hopealla

T10 Amalia Lindén pronssia

NYl ½-maraton Hanna Lyyra 10.

M60 ½-maraton Jorma Sipilä 10.

TULOKSET

—————————————————————————————————————————

pm-kävelyt 8.9.2015 Koria

T13 2000m kävely  Inka Sakkara    suomen tilaston 2015  kolmanneksi 🙂 🙂 (11.04.3)

P9 600m  kävely    Severi Sakkara  suomen tilaston 2015   sijalle 6  (3.59.1)

T10 keihäs              Amalia Lindén   suomen tilaston 2015    sijalle 18  (20.98)

TULOKSET

TULOKSET   (heittolajit)

——————————————————————————————————————————-

Elimäen Vauhdin Mettälän osaston avoimet kyläjuoksut 6.9.2015 Mettälä

Mettälän osaston talkooporukka laittoi mukavan lämminhenkisen kunto-ja kilpailutapahtuman pystyyn

TULOKSET

2010 ja nuoremmat tytöt    1.Aino Ek  6.48

2009-2008 tytöt                   1.Marinella Vettenranta 2.12

.                                                2.Eea Hietala 3.30

.                                                3.Oona Ek 3.30

2009-2008 pojat                   1.Aleksi Haltia 6.38

2007-2005 tytöt                    1.Eija Reijonen 12.51

2007-2005 pojat                   1.Severi Sakkara 5.28

.                                                 2.Matias Vettenranta 7.20

.                                                 3.Roope Sakkara 8.19

.                                                  4.Mikael Haltia 9.05

2004-2000 tytöt 4,98km    1.Inka Sakkara 21.44

Naiset yl.4,98km                   1.Jenni Ek    27.23

Miehet yl. 4,98km                 1.Janne Sakkara 21.44

.                                                 2.Jorma Sipilä 27.07

.                                                  3.Kimmo Ek 27.27

Kuntosarja pyöräily              Mirja Kallonen

kävely                                     . Pirjo Tapio ja Merja Pekala

——————————————————————————————————————

Vauhdin mestaruuskilpailut 2.9.2015  Elimäki

TULOKSET

——————————————————————————————————————

 

Herrala hölkkä 30.8.2015  Hollola

M 45    16 km Markku Liekkola pronssia

TULOKSET

—————————————————————————————————————–

Värälän ympärijuoksu 29.8.2015 Värälä

Värälä-Vilppulan kyläyhdistys järjesti mukavan leppoisat kylä juoksut 🙂

Vauhtilaiset olivat mukana.Naiset yleinen 6,4 km  Inka Sakkara  kultaa  ja hopeaa juoksi Henni Hyyrynen. Vauhdin naisten kruunasi Hanna Lyyra neljännellä sijalla.

Koululaisten sarjassa Severi Sakkara nappasi pronssia.

Kisojen  nopein oli  Janne Sakkara

TULOKSET  tähän kun ne saadaan

————————————————————————————————————-

Kymenlaakson  yleisurheilun pm-viestit 26.8.2015 Kuusankoski

T9 4x400m HOPEAA 🙂   ja T13 4x600m PRONSSIA      🙂

TULOKSET

————————————————————————————————————

Kymenlaakson yleisurheilu pm- mestaruuskilpailut 18-19.8.2015 Kuusankoski

Vauhdin nuoret urheilijat menestyivät hienosti kisoissa.

Parhaiten menestyi  T 10 sarjassa  Amalia Lindén

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Reiskan maraton 15.8.2015 Pyhtää

M45  1/2 maraton   21,1 km   Markku Liekkola pronssia

TULOKSET

———————————————————————————————————-

Kouvolan viikkokisat 13.8.2015 Koria

Kouvolan viikkokisat 13.8.2015

———————————————————————————————————–

Iitti Games 9.8.2015 Iitti

Vauhdin nuoret lupaukset mukana kisoissa.

TULOKSET

————————————————————————————————————

Korian nuorisokilpailut 2.8.2015 Koria

T 11 Mari Kymäläinen ja P9 Milo Haapaniemi  KULTAA 🙂

TULOKSET

————————————————————————————————————

Hölkkäkuninkaalliset  2015

Salla Loiskeesta hölkkäkuningatar ja Janne Sakkarasta hölkkäkuningas

Hannu-Pekka Pukema  kunkkusarjassa kolmas

Severi Sakkarasta hölkkäprinssi

Inka Sakkarasta 1.hölkkäperintöprinsessa ja Henni Hyyrysestä 2.hölkkäperintöprinsessa

TULOKSET

————————————————————————————————————

pm-kilpailut 28-29.7.2015 Koria

Vauhdin nuoret saalistivat tukkukaupalla mitaleita. Tulevaisuus turvattu Vauhdissa

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Iitti-hölkkä 29.7.2015  Kausala

Vauhdin tykistö paikalla, tulokset puhukoon puolestaan

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Nuorten kilpailut 26.7.2015 Pyhtää

Henni, Nanna ja Hilma Hyyrynen edustamassa Vauhtia kisoissa

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Mondo Games 25.7.2015 Lappeenranta

Henni, Nanna ja Hilma Hyyrynen mukana kisoissa

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Meripäiväjuoksu 23.7.2015 Kotka

Inka Sakkara naisten 5km matkalla sijalla 4.

TULOKSET

————————————————————————————————————

Lajipäivät 21.7.2015 Loviisa

Amalia Lindén kiekossa hopeaa omalla ennätyksellä      A-LUOKKA

TULOKSET

————————————————————————————————————-

Kouvola Junior Games 18-19.7.2015  Kouvola

Vauhdin nuoret hyvällä porukalla kovatasoisissa kisoissa. Omia ennätyksiä tehtiin  🙂

TULOKSET

————————————————————————————————————-

Kesäillan kymppi 16.7.2015 Artjärvi

Inka Sakkara huimassa vauhdissa ja Hannu-Pekka Pukema totuttuun tapaan nopein

TULOKSET

———————————————————————————————————–

Pukkila-hölkkä 11.7.2015 Pukkila

Inka Sakkara juoksi tytöt 16 sarja voittoon

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Kymenlaakson piirin nuorisotoiminta-moniottelut 7.7.2015 Valkeala

Vauhdille pisteitä keräämässä Inka, Roope ja Severi Sakkara

TULOKSET

——————————————————————————————————

Kestävyysjuoksu karnevaalit 27.6.2015 Jämsä

Markus Rajamäki miesten 5000m matkalla

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Lajipäivät 22.6.2015 Loviisa

Vauhtilaisia mukana. Parasta antia Henni Hyyryseltä T13 1000 m    sijoitus 2.

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Vuokatti Trail Chellege 27.6.2015 Sotkamo

Hannu-Pekka Pukema polkujuoksun voittoon

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Peten puolikas 27.6.2015 Lapinjärvi

Vauhtilaiset putsasivat palkintopöydän Lapinjärvellä

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Juhannushölkkä 21.6.2015 Sipoo

Sakkarat juhannushölkällä

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Youth Athletics Cames   14.6.2015 Espoo

T10 Amalia Lindén 1000m A-luokka

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Lajipäivät 10.6.2015 Kouvola

TULOKSET

——————————————————————————————————

Lajipäivä 20.5.2015 Elimäki

Inka,Roope ja Severi  Sakkara  kuulassa omat ennätykset

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Lajipäivä 18.5.2015 Loviisa

Inka, Roope ja Severi Sakkara  kiekossa omat ennätykset

TULOKSET

—————————————————————————————————–

Kevätheitot 17.52015 Porvoo

Amalia Lindén A-luokan tulokset kiekossa ja kuulassa

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Helsinki  City Run 16.5.2015 Helsinki

Salla Loiske sijoitus 10.

TULOKSET

———————————————————————————————————–

pm-maastot 9-15 vuotiaat 14.5.2015 Huutjärvi

Kultaa Amalia Lindén tytöt 10 v 1,5 km ja tytöt 12 v 2 km  Henni Hyyrynen

Pronssia tytöt 13 v 2 km Inka Sakkara

Pronssia tytöt 9 v joukkue  Veera Mettälä,Nanna Hyyrynen ja Selma Lindén

TULOKSET

————————————————————————————————————–

SM-maastot 10.5.2015 Imatra

Vauhdin miehet Pukema,Sakkara ja Rajamäki sijoittuivat sijalle 10. 4 km joukkuekilpailussa.

TULOKSET

Henkilökohtaisilla matkoilla Pukema 27. sija , Sakkara 49.sija ja Rajamäki 55. sija

TULOKSET

—————————————————————————————————————–

Kouvola puolimaraton 9.5.2015 Kouvola

Vauhtilaisia mukana monessa sarjassa. Salla Loiskeelle  naisten yl. hopeaa

TULOKSET

—————————————————————————————————————–

Flying Finns-junnumaastot  9.5.2015 Imatra

Selma tytöt 9v ja Amalia tytöt 10v Lindén mukana maastojuoksuissa

TULOKSET

—————————————————————————————————————

Vieterinpuistojuoksut 1.5.2015 Iitti

Iitin Pyrintö järjesti loistavat puistojuoksut. Inka, Roope ja Severi Sakkara juoksemassa

TULOKSET

—————————————————————————————————————

Elimäen Vauhdin maastojuoksumestaruus kilpailut 28.4.2015 Elimäen pururata

TULOKSET

—————————————————————————————————————-

40.Suijankoskenjuoksu 24.4.2015 Sippola

Vauhdille monta palintosijaa. Salla Loiske naisten yleisen voittoon

TULOKSET

—————————————————————————————————————

Teutjärven ympärijuoksu + pm maantie 9-15v    19.4.2015

pm-mitaleille juoksi Selma ja Amalia Lindén,Severi, Roope ja Inka Sakkara sekä Henni Hyyrynen

Hannu-Pekka Pukema voitti päämatkan 14,5 km

Lisäksi tuli monta hyvää sijoitusta Vauhtilaisille

TULOKSET

—————————————————————————————————————–

Aluemestaruustiejuoksut 11.4.2015 Imatra

Markus Rajamäki  sijalla 8.

TULOKSET

————————————————————————————————————–

Eetun Kymppi 12.4.2015 Porvoo

Janne Sakkara  10km 35.29

TULOKSET

————————————————————————————————————-

Munahölkkä 6.4.2015 Metsäkylä

Vauhtilaisia Munahölkässä runsaalla joukolla ! Parhaiten menestyi Salla Loiske  voittamalla Naisten yl. 6,6 km matkan.

TULOKSET

————————————————————————————————————-

Invo Talvijuoksusarja 2015 22.3.2015 Lahti

Salla Loiske naisten yl. voittoon

TULOKSET

————————————————————————————————————

AKTIA CUP 2014-2015 Vantaa

Kokonaiskilpailun voittoon Inka Sakkara T13 sarjassa ja Janne Sakkara M40 sarjassa hopealle

TULOKSET 

——————————————————————————————————–

Aktia Cup 14.3.2015 Vantaa (osa 5)

Vauhtilaisista mukana Severi P 9  sarjassa,Roope P11 sarjassa  ja Janne Sakkara M40 sarjassa

TULOKSET

——————————————————————————————————

Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut 14.3.2015 Kotka

Vauhtilaisia mukana kisoissa Amalia Lindén T11 sarjassa ja Henni Hyyrynen T13 sarjassa

TULOKSET

——————————————————————————————————-

Vauhdin liikuntakerho mukana Anjalan 24-hiihdossa 13-14.3.2015

TULOKSET

———————————————————————————————————

pm-hallikilpailut 12.3.2015 Kouvola

Vauhdilta edustusta kisoissa

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Aktia Cup 7.2.2015 Vantaa (osa 3)

Sarjoissa P9, P11, T13 ja M40 edustusta

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Keski-Suomen juniorihallit 17.1.2015 Jyväskylä

Vauhtilaisista mukana Selma (T9) ja Amalia (T10) Lindén

TULOKSET

—————————————————————————————————-

Aktia Cup 10.1.2015 Vantaa (osa3.)

Menestystä heti vuodenalkuun ! Vauhtilaisia mukana sarjoissa T9,P9,T11,P11,P17,M40

TULOKSET

————————————————————————————————-

Aktia Cup 13.12.2014 Vantaa (osa 2.)

Hyviä sijoituksia kilpailussa Vauhtilaisille sarjoissa T 9, T11, T 13 , P 9, P11, M40

TULOKSET

—————————————————————————————————

Sportia-nuorisohallikilpailut 23.11.2014 Nastola

Vauhdin junioreita mukana kisailemassa

TULOKSET

————————————————————————————————-

Aktia Cup 15.11.2014 Vantaa  (osa 1.)

Vauhtilaisista olivat testaamassa kuntoaan Selma, Amalia ja Mikael Lindèn sekä

Severi,Roope,Inka ja Janne Sakkara

TULOKSET

—————————————————————————————————

Nuorisotoimintakilpailu 2014

Elimäen Vauhdin nuoret  9-13 v sijoittuivat hienosti sijalle 145.

Kilpailussa oli mukana 367 seuraa

TULOKSET

———————————————————————————————–

Kylmä maraton 25.10.2014 Hinthaara

Vauhdista edustusta

TULOKSET

————————————————————————————————-

Kotojärven ympärijuoksu 19.10.2014 Pornainen

Vauhdin juoksijoita mukana T/P 12 ,  Nyl ja M40 sarjoissa

TULOKSET

————————————————————————————————–

Vantaan maraton  12.10.2013 Vantaa

M 55 21,1 km Soini Pekkola   10.  1.36.24

TULOKSET

————————————————————————————————-

Lokakuun kymppi  5.10.2014 Porvoo

M35  1. Janne Sakkara    34,18

——————————————————————————————————-

Pääkaupunkijuoksu 28.9.2014 Helsinki

N yl 21,1 km  2. Salla Loiske  1.31.15

TULOKSET

——————————————————————————————————–

Kymin Kierros 27.9.2014 Kotka

P11 3,5km    2. Severi Sakkara  17.26

.                     3.  Roope Sakkara   24.08

T13 3,5 km  1. Inka Sakkara        16.12

N 40 7,5 km  2. Vessu Sakkara   43.37

M35 15 km    1. Janne Sakkara   53.51

———————————————————————————————————-

Kullervo-Maraton 20.9.2014 Joutseno

M 50 21,1 km Esa Katajamäki hopealle    1.22.44

TULOKSET

———————————————————————————————————

Lassen hölkkä 14.9.2014 Myrskylä

T 10 1 km, T12 1km,M50 21,1 km, N 21.1 km hölkkä.  sarjoissa Vauhdin juoksijoita

TULOKSET

——————————————————————————————————-

XXV Finlandia puolimaraton  13.9.2014 Jyväskylä

Elimäen Vauhdin  uusi vahvistus teki hienon esiintulon seuramme väreihin !!

Salla Loiske juoksi toiseksi puolimaratonilla erittäin hyvällä ajalla   (1.28,52)

TULOKSET

———————————————————————————————————-

Porvoon Mitalla juoksut 31.8.2014  Porvoo

T/P 12  1.7km , N yl  10,5 km , M40  21.1 km ja M50 21.1 km  sarjoissa Vauhdin juoksijat

TULOKSET

————————————————————————————————————

9-15 vuotiaiden pm-kilpailut 27.8.2014 Kuusankoski

Vauhdilta mukana  T11 4×600 m ja T11 4x50m

TULOKSET

————————————————————————————————————–

Kunnonnainen, 23.8.2014 Lahti

10km matkalla Hanna Lyyra toinen ajalla 49.12

—————————————————————————————————————-

Elimäen Vauhdin yleisurheilumestaruuskilpailut 18.8.2014

60mvauhti

P6  1. Aleksi Haltia  13.79

T7  1. Linnea Uitto 13.18

P7 1. Luukas Kaskimaa 12.58

2. Joona Vertanen  13.03

3. Perttu Pulkki     13.28

P8 1. Milo Haapaniemi  11.05

2. Luukas Kukkonen   11.49

3. Mikael Haltia       12.03

T9 1. Mari Kymäläinen  10.82

T 12 1. Jonna Kukkonen  10.42

Pallonheitto

T4 1.Laura  Pulkki 5.00

T6 1.Verna Salokoski 6.51

P6 1. Aleksi Haltia 10.33

T7 1. Minea Haapaniemi 10.16

2.Linnea Uitto       9.78

3. Selma Linden   8.02

P7 1. Luukas Kaskimaa 12.02

2. Perttu Pulkki  10.83

T8 1. Vilja Salokoski  8.33

P8 1. Mikael Haltia  12.84

T9 1. Venla Salokoski 7.77

T 11 1. Laura Kukkonen  15.54

2. Emilia Haltia     9.33

Keihäs

T6 1. Verna Salokoski  4.97

T7 1. Minea Haapaniemi  4.11

P7 1. Severi Sakkara  11.68

T8 1. Vilja Salokoski  5.94

P8 1.Milo Haapaniemi 14.09

2.Arto Pulkki  9.88

T9 Venla Salokoski 6.77

P9 1. Roope Sakkara  10.88

T11 1. Laura Kukkonen  11.83

T12 1. Jonna Kukkonen 16.46

P16 1. Niki Göös           35.44

M yl 1. Mika Haapaniemi  35.53

N40 1. Vessu Sakkara   15.76

M40 1. Janne Sakkara 32.62

Kuula

T7 1.Selma Lindén 3.04

P8  1. Arto Pulkki   4.15

P9 1.Roope Sakkara  4.70

T14 1. Milla Kymäläinen 6.46

T15 1. Minna Lehtinen  7.75

M yl. 1. Mika Haapaniemi 8.58

N40 1. Kati Kymäläinen    6.82

M50 1. Juha Lehtinen  8.08

M70 1. Pekka Niemi 4.82

Kiekko

P8 1. Luukas Kukkonen 7.98

T9 1. Amalia Lindén   14.27

2. Jenna Vertanen   5.87

T12 1.Inka Sakkara  18.08

T 15 1. Minna Lehtinen  19.06

M50 1. Juha Lehtinen  19.61

M70 1. Pekka Niemi 12.56

800m

P7 1. Severi Sakkara  3.41

T 9 1. Amalia Lindén 3.14

2. Mari Kymäläinen 3.33

3. Jenna Vertanen    3.46

T12 1.Inka Sakkara  3.08

N40 1. Vessu Sakkara  3.35

M40. 1.Janne Sakkara 2.35

M50 1. Esa Katajamäki  2.40

M65 1. Jorma Sipilä 3.27

——————————————————————————————————————-

Kymenlaakson pm-kilpailut 9-15 vuotiaiden  11-12.8.2014 Koria

Vauhtilaisita mukana T 9 Selma ja Amalia Lindén sekä Nanna Hyyrynen

.                                       P 9 Severi Ja Roope Sakkara sekä Milo Haapaniemi

.                                      T 11 Henni Hyyrynen

.                                     T 12 Inka Sakkara

.                                     T15 Minna Lehtinen

.                                     P 15 Mikael Lindén

TULOKSET miniottelut 9v

TULOKSET

————————————————————————————————————————

Korian kansalliset kilpailut 3.8.2014 Koria

Kisoissa oli mukana  Selma,Amalia ja Mikael Lindén , Severi,Roope ja Inka Sakkara sekä Minna Lehtinen

Tulokset

—————————————————————————————————————————

Vauhdin juoksijoista kuninkaallisia !

Hölkkäkuninkaalliset kilpailusarja on juostu.Kilpailusarja käsitti kuusi osakilpailua, jotka juostiin kevään ja kesän aikana.Menestystä tuli seuralle laajalla rintamalla.

Amalia Lindén kruunattiin hölkkäprinsessaksi.Ensimmäiseksi hölkkäperintöprinsessaksi kruunattiin Inka Sakkara ja toiseksi hölkkäperintöprinsessaksi Henni Hyyrynen

Severi Sakkara kruunattiin ensimmäiseksi hölkkäperintöprinssiksi ja Roope Sakkara kruunattiin toiseksi hölkkäperintöprinssiksi.

Janne Sakkara kruunattiin ensimmäiseksi hölkkäperintökuninkaaksi.

Tulokset     Lehtileike

————————————————————————————-

Iitti hölkkä 31.7.2014 Kausala

T 7 1 km  Selma Lindén      VOITTI

.                Hilma Hyyrynen  4.

P 7 1 km  Severi Sakkara   VOITTI

T 9 1 km  Amalia Lindén   VOITTI

.                 Nanna Hyyrynen   3.

P 9 1km   Roope Sakkara      8.

T 11 2 km Henni Hyyrynen  2.

T 13 2 km  Inka Sakkara   VOITTI

N 10 km    Hanna Lyyra   12.

M 10 km   Mikael Lindén   14.

N 40 10 km Vessu Sakkara  12.

M 40 10 km  Janne Sakkara 2.

M 50 10 km  Esa Katajamäki  VOITTI

.                      Soini Pekkola      9.

Tulokset

—————————————————————————————————-

Meripäiväjuoksu 24.7.2014 Kotka

Naiset 5 km Inka Sakkara oli sijalla 7.

Miehet 5 km Mikael Lindén oli sijalla 10.

Miehet 40 14,5 km Janne Sakkara voitti, sekä oli mukana voittamassa joukkuekisaa.

Tulokset

———————————————————————————————————

9-15  vuotiaiden pm-kilpailut 22-23.7.2014 Kotka

Elimäen Vauhdin juniorit menestyivät hienosi kisoissa

Mitaleille pääsivät (T 9 ) Amalia ja (P15) Mikael Lindén , (T11)Henni Hyyrynen ja (T12)Inka Sakkara

Myös (T9) Nanna Hyyrynen ja (P9) Severi ja Roope Sakkara  kilpailivat hienosti

tulokset

———————————————————————————————————————

Kesäillan Kymppi  17.7.2014 Artjärvi

T 16 6,4 km       2. Inka Sakkara   33,00

N yl. 6,4 km      5. Vessu Sakkara  35,17

M yl. 10,3 km   5.Janne Sakkara  37.12

.                         17. Soini Pekkola   45.43

———————————————————————————————-

Pukkila Hölkkä 12.7.2014 Pukkila

P 16 3 km         3. Severi Sakkara       15.38

.                          4.Roope Sakkara      20.48

T 16 3 km         1.Inka Sakkara          14.15

M 40 11,3 km  1.Janne Sakkara       41.15

Hölkkä 3 km   Vessu Sakkara

——————————————————————————————————–

Kouvola Junior Games 12-13.7.2014 Kouvola

Nanna ja Henni Hyyrynen sekä Mikael Lindén mukana kisoissa

Tulokset:    http://www.tilastopaja.fi/db/fi/tulokset.php?CID=11017

————————————————————————————————————-

Peten Puolikas 28.6.2014 Lapinjärvi

T 7 1000m  1. Selma Lindén  4.09

P 7 1000m  1. Severi Sakkara 3.47

T 9 1000m  1. Amalia Lindén  3.26

P 9 1000m 3.Roope Sakkara  3.59

T 13 2000m 1.Inka Sakkara    8.25

M 40 21.1km 1. Janne Sakkara  1.20.16

M50 21.1 km 6. Soini Pekkola   1.39.05

—————————————————————————

Juhannus Hölkkä  23.6.2014 Sipoo

T 12 4 km   2. Inka Sakkara  19.47

P 14  4 km  1. Severi Sakkara 20.42

.                   2.Roope Sakkara 29.42

M40 11,5 km 1. Janne Sakkara  41.12

 

————————————————————————

Halkian Hölkkä 8.6.2014 Pornainen

T 14 4 km          1. Inka Sakkara  19.54

M 35 7,5 km     1. Janne Sakkara 26.12

M 55 7,5 km      6  Soini Pekkola 32.12

Hölkkä 4 km     5.Vessu Sakkara 23.02

__________________________________________

Aluekilpailut 8.6.2014 Pyhtää

T 9 40 m       5.Amalia Lindén   7.24

T 9 pituus     4.Amalia Lindén 3.19

.                      8.Selma Lindén   2.28

T9 kuula       5. Amalia Lindén  4.58

.                      8. Selma Lindén   2.99

T 11 60 m     3. Henni Hyyrynen  9.71

T 11 pituus    5. Henni Hyyrynen   3.62

T 11 kuula     4. Henni Hyyrynen   5.34

_________________________________________________

Susihölkkä 1.6.2014 Sipoo

T14 4,6 km        1. Inka Sakkara  24.58

M 40 10,5 km  2. Janne Sakkara 37.40

____________________________________________

Lapinjärven ympärijuoksu 29.5.2014 Lapinjärvi

P 7 900m   1. Severi Sakkara  4.26

p 9 900m   1. Roope Sakkara  5.20

T 13 1800m 1. Inka Sakkara        9.10

M 40 12,5km  1. Janne Sakkara 44.54

M 50 12,5 km 6. Soini Pekkola  56.18

—————————————————————————–

Lajipäivät 21.5.2014 Koria

P 9 kuula    1.Roope Sakkara 5.81

.                    3.Severi Sakkara  3.89

T 13 kuula  1. Inka Sakkara    6.33

T 17 kuula  1. Minna Lehtinen  7.66

———————————————————————————–

Väinön kävelyt 14.5.2014 Vantaa

P 9 1000m      2. Roope  Sakkara 8.34,2

.                       3. Severi Sakkara   8.42,5

T 12 2000m  2.  Inka  Sakkara    13.41,5  ( B-luokka)

————————————————————————————

Lajipäivä 12.5.2014 Loviisa

T 9 korkeus  1. Amalia Lindén  0.90

T9 kiekko     1. Amalia Lindén  9,96

http://www.tilastopaja.fi/db/fi/tulokset.php?CID=7232

————————————————————————————–

Flying Finns-junnumaastot 10.5.2014 Lempäälä

T 9 1 km Amalia Lindén 5.   4.26.09     Hienoa !!

———————————————————————————–

Kaisun hölkkä 4.5.2014 Koria

P 13 5 km  1. Severi Sakkara  30.15

P 15 5 km  1. Roope Sakkara  31.20

T 13 5 km  1. Inka Sakkara       27.15

N 40 5 km 3. Vessu Sakkara   31.21

M 10 km    1. Janne Sakkara   35.44

————————————————————————————————————————

Kouvola puolimaraton 3.5.2014 Kouvola

M 40 21,1 km  2. Janne Sakkara  1.16.57 ( yl. B-luokka )

M 50 21,1 km 3. Esa katajamäki 1.23.38

.                        10. Soini Pekkola 1.39.27

http://kouvolanpuolimaraton.fi/pmarat14.HTM

———————————————————————————————————

Pm-maastojuoksut 9-15v  3.5 Laajakoski

Tytöt 9 1 km Amalia Lindén  piirin MESTARI  ! 🙂

Pojat 15 3 km Mikael Lindén piirin MESTARI ! 🙂

Tytöt 11 1 km Henni Hyyrynen Hopeaa !

Tytöt 9 joukkue  Hopeaa ! (Amalia Lindén, Veera Mettälä ja Nanna Hyyrynen)

Pojat 9 joukkue  Hopeaa ! (Severi ja Roope Sakkara ja Nooa Salminen)

Linkistä muiden Vauhtilaisten tulokset

http://www.tilastopaja.fi/db/fi/tulokset.php?CID=6941

———————————————————————————————————————

Puistojuoksua parhaimmillaan

Puistojuoksua parhaimmillaan

Vieterinpuistojuoksu 1.5.2014 Iitti

P7 300m Severi Sakkara voitti

P9 600m Roope Sakkara voitti

T13 900m Inka Sakkara oli toinen

————————————————————

Vauhdin mestaruusmaastot  29.4.2014IMG_5675

500m

T 6  1. Hilma Hyyrynen  4.03

T 7  1. Selma Lindén   4.02

.      2. Elsa Salminen 4.35

P 7  1. Severi Sakkara  3.40

.       2. Mikko Laakso   4.35

T 8  1. Veera Mettälä  3.45

.       2. Nanna Hyyrynen 3.47

.       3. Vilja  Salokoski   4.48

P 8   1. Konsta Koskenniemi 4.14

.        2.Lukas Kukkonen   4.29

850 mIMG_5681

T 9.   1. Amalia Lindén 3.35

.         2.Mari Kymäläinen 4.17

.         3. Jenna Vertanen  4.35

.         4. Venla Salokoski 5.09

.         5. Jonna Kaanula 6.03

P 9.  1. Roope Sakkara 4.34

.        2. Nooa Salminen 4.54

T 11  1. Henni Hyyrynen 3.32

.        2. Laura Kukkonen 4.42

T 12. 1. Inka Sakkara 3.31

.         2. Jonna Kukkonen 3.44

.         3. Venla Hynninen 4.32

—————————————————————————————————————————–

Eetun Kymppi  Porvoo 26.4.2014

Janne Sakkara nopein

Tulokset

——————————————————————————————————————————-

Suijankosken  juoksu Liikkala 24.4.2014

T9 Amalia Lindén , P9 Severi Sakkara ja N17 Inka Sakkara  VOITTAJAT 🙂

Tulokset: Suijankoski

——————————————————————————————————————————

MUNAHÖLKKÄ Metsäkylä 21.4.2014IMG_5408

T7 0,5km
2. Selma Lindén   3.12
4. Hilma Hyyrynen   3.21
P7 0,5km
2. Severi Sakkara    2,53
T9 1,6km
1. Amalia Lindén     7,33
8. Nanna Hyyrynen  9,09
P9 1,6km
11. Roope Sakkara   9,01
T11 3,3km
2. Henni Hyyrynen   17,27
P15 6,6km
3. Mikael Lindén   27,26
N17 6,6km
1. Inka Sakkara    35,45
N 6,6km
12. Vessu Sakkara  38,06
M 10km
7. Janne Sakkara   35,52
13. Esa Katajamäki  38,47

—————————————————————————————————————–

Teutjärven ympärijuoksu 13.4.2014 Ruotsinpyhtää + pm -maantiejuoksut 9-15 v

T 9  2 km Amalia Lindén  ja  P 9 2 km Severi Sakkara pm-maantiejuoksun KULTAA !

P 9 2 km Roope Sakkara , T 11 2 km Henni Hyyrynen  ja  P 15 3,3 km Mikael Lindén Hopealle !

T9 2 km  Nanna Hyyrynen 5.

T 13 3,3 km Inka Sakkara 5.

Naiset 14,5 km Vessu Sakkara 12.

Miehet 35 14,5 km Janne Sakkara 2.

Teutjärven ympärijuoksun tulokset

——————————————————————————————————————-

Aktia Cup 2013-2014 loppupisteet                                                                                                      

T 9   2. Amalia Lindén  28p

.       12. Selma Lindén  4p

P 9   7. Severi  Sakkara  16p

.       10.Roope Sakkara   6p

T 13   1. Inka Sakkara     34p

P 15   4. Mikael Lindén  22p

M 40 2. Janne Sakkara  30 p

M 50 2. Esa Katajamäki 28p

———————————————————————————————————————–

Aktia Cup maantiejuoksu 2013-2014  15.3.2014 Vantaa osa5/5                                

T 9 0,6 km 2.Amalia Lindén 2,51

.                    3. Selma Lindén  3,29

p 9 0,6 km  8. Severi Sakkara   3,07

.                   12. Roope Sakkara  3.24

T 13 5 km   1. Inka Sakkara        25.01

P 15 5 km   3. Mikael Lindén     20,59

M 40 10 km  3. Janne Sakkara  35.41

————————————————————————————————————-

Nappulakilpailut Otaniemi 8.3.2014

T9 40m    6. Amalia Lindén    2.28.17

T9 600m   7. Amalia Lindén   7.61

——————————————————————————————————————

XX 24 H HIIHTO ANJALA 7-8.3.2014                                                                                                     

24h hiihto odottaa lähtölaukausta. Vauhdin liikkakerhon (nro 1) avaaja Severi Sakkara

24h hiihto odottaa lähtölaukausta. Vauhdin liikkakerhon (nro 1) avaaja Severi Sakkara

1. Jannen Iltalenkki Team  460,00 km

2. Fixus Team 1                    419,20 km

3. Kymen Vetokoiraseura   415,55 km

7. Vauhdin  Liikkakerho   326,60 km

Joukkueessa hiihtivät:

Severi Sakkara

Inka Sakkara

Roope Sakkara

Tom Lindén

Selma Lindén

Amalia Lindén

Hannu Kukkurainen

Ralf Lindén

Nanna Hyyrynen

Hilma Hyyrynen

Henni Hyyrynen

Elina Hyyrynen

Kimmo Ek

Mikael Lindén

Janne Mikkola

Arttu Hyyrynen

Soini Pekkola

Essi Lindén

Vessu Sakkara

Janne Sakkara

—————————————————————————————————————

Aktia Cup maantiejuoksu 2013-2014 8.2.2014 Vantaa osa 4/5

P9 0,6 km Severi Sakkara  6.   (3.20)

.                Roope Sakkara 12.  (3.41)

T13 5 km   Inka Sakkara   2.     (26.45 )

M40 10 km Janne Sakkara 3. (38.23)

——————————————————————————————————————————-

Hippohallit 12.1.2014 Tampere

T 9 60 m         Amalia Lindén 9.    7.60

T 9 1000 m    Amalia Lindén 7.    4.26,64

T 9 pituus       Amalia Lindén 5.    3,13

P 15 2000m   Mikael Lindén 7.     7.16,41

————————————————————————————————————-

Aktia Cup maantiejuoksu 2013-2014  11.1.2014 Vantaa osa 3/5

T 9 0.6 km  Amalia Lindén 3.      2.47

.                   Selma Lindén  7.      3.27

P 9 0.6 km  Severi Sakkara 10.   3.06

.                  Roope Sakkara 12.   3.29

T13 5 km    Inka Sakkara     2.    24.46

P15 5 km    Mikael Lindén    5.   20.35

M 50 10 km  Esa Katajamäki  2. 36.43

——————————————————————————————————————————–

Aktia Cup maantiejuoksu 2013-2014  Vantaa  osa 2/5

T 9 0,6 km   Amalia Lindén  3.    2.48

P 9 0,6 km  Severi Sakkara   6.   3.15

.                  Roope Sakkara   9.  3.25

T 13 5 km  Inka Sakkara   2.     25.14

P 15 5 km  Mikael Lindén  4.   20.39

M 40 10  km Janne Sakkara  1.  34.38

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Sportia-nuorisohallikisat 24.11.2013 Pajulahti

T 9 150 m Amalia Lindén    16.  (26,76)

T 9 600m Amalia Lindén   10.  (2.27,26)

T 9 kuula Amalia Lindén   14.   (4.69)

T 9 korkeus  Amalia Lindén  11. (100)

P 15  800 m Mikael Lindén  5.  (2.36,90)

________________________________________________________________________

Aktia Cup maantiejuoksu 2013-2014 Vantaa  osa1/5

T 9 0.6 km Amalia Lindén   2.  (2.49)

P 9 0,6 km  Severi Sakkara 6.   (3.11)

.                   Roope Sakkara 8.  (3.28)

T 13 5 km  Inka Sakkara     3.  ( 25.28)

P15 5 km     Mikael Lindén  4.   (19.50)

M40 10 km Janne Sakkara  2.  (34.58)

_____________________________________________________________________

Kalliosuojan hallikisat 11.11.2013 Kuusankoski%0