JANNEN ILTALENKKI

JANNEN ILTALENKKI 19.6.2019

TULOKSET

Jannen Iltalenkki 19.6.2019
Tulokset:
MYL 10 km
1) Hannu-Pekka Pukema ElimVau 35.15, 2) Kevin Lindholm LovT 35.36, 3) Harri Parkkonen Rauhanlahti Roa 35.41, 4) Arto Peltola SippKu 38.19, 5) Reijo Ronnila HeinI 38.31, 6) Antti Kirjola Porvoo 38.34, 7) Antti Iso-Metsälä AnjLi 39.53, 8) Tapio Vuorela Myllykoski 41.41, 9) Tomi Haarala, 42.49, 10) Martti Kirjola Porvoo 43.00, 11) Teemu Lassi RealHillRunners 44.59, 12) Jyri Säyriö ValkKa 45.23, 13) Marko Härmä Liikkala 48.35, 14) Juha Jyräs KPU 49.25, 15) Tuukka Hämäläinen, 49.35, 16) Lauri Liedes Hyvinkää 49.57, 17) Aleksi Taiponen Kouvola 52.24, 18) Pasi Hedman, 52.52, 19) Ben Janney Kouvoila 58.04

M40 10 km
1) Teemu Huppunen IitPy 40.40, 2) Jarno Kiintola JPS-75 42.18, 3) Janne Peltonen KU-58 42.55, 4) Hannes Vickholm LapptrI 45.13, 5) Jussi Saarela Kouvola 48.01, 6) Markku Valkosaari Kouvola 48.33, 7) Janne Ala-Krekola RealHillRunners 49.45, 8) Juha Terviö IitPy 52.12, 9) Juha Ollikainen Nastola 53.01,  Janne Jokiranta AnjLi Kesk.

M50 10 km
1) Jari Uusitalo PorvU 38.42, 2) Mika Majander Kouvola 41.44, 3) Jari Parviainen KuusUS 43.07, 4) Jari Pekonen PorvU 43.09, 5) Veikko Niemi AnjLi 50.51, 6) Mika Kajander Kotka 51.28, 7) Jari Tinkanen Kotka 55.29

M60 10 km
1) Esko Suomalainen PorvU 40.32, 2) Pekka Kouvo MetsäkKu 45.42, 3) Hannu Honkanen LahdA 47.00, 4) Auvo Kouvo Kuusankoski 47.13, 5) Pertti Jäppinen PorvU 47.28, 6) Heikki Koso Kouvola 48.02, 7) Klaus Sjöblum Loviisa 48.15, 8) Jukka Villanen Rovaniemen Road 49.29, 9) Timo Heiliö Kotka 51.14

M70 5 km
1) Kauko Kuningas AnjLi 21.04, 2) Markku Juopperi Spove 24.26, 3) Kari Viljakainen PorvU 26.35, 4) Tor Bäckman Porvoo 30.21, 5) Lasse Martikainen 32.42, 6) Pauli Arbelius Turenki 34.28, 7) Kim Bergroth HIFK 34.47, 8) Jorma Sipilä ElimVau 52.11

NYL 10 km
1) Linnea Henriksson Pernaja 40.57, 2) Satu Uuttu KU-58 43.03, 3) Johanna Mertanen KarhU 45.17, 4) Annika Mertanen KarhU 45.35, 5) Liisa Timonen EspTa 48.28, 6) Mette Lindholm LovT 49.47, 7) Laura Alasaarela 51.21, 8) Jenni Jyräs Lpr 52.29, 9) Anna Rehula, 55.45, 10) Anita Aranyasz Unkari 57.55, 11) Maria Borg Lahti 1.09.40

N40 10 km
1) Pia Siltala LaiihLu 47.57, 2) Niina Teittinen LappUM 48.17, 3) Virve Valkeavuori LahtiSport 48.25, 4) Nina Salmela-Mäkelä KymUV 48.39, 5) Hanna Lyyra ElimVau 51.22, 6) Katja Valkosaari AnjLi 52.39, 7) Mira Sakkara ElimVau 1.04.18

N50 10 km
1) Arja Härmä AnjLi 48.49, 2) Tiina Kauppila EspTa 50.19, 3) Senja Vainikka LahtiSport 51.10, 4) Sisko Koskela PorvU 53.45, 5) Tuula Pihlajaniemi LappUm 55.55, 6) Kirsi Hämäläinen LappUM 56.21, 7) Ulla Mertanen, 57.38, 8) Eija Tuovila, 1.03.07, 9) Anne Manninen Hollola 1.09.40

N60 5 km
1) Seija Nurmi KerkkU 21.48, 2) Raisa Storbacka KotKa 29.19, 3) Tiina Eräpalo RuotsKi 33.58, 4) Liisa Arbelius 37.14

T16 5 km
1) Emilia Pätäri, 21.44, 2) Nanna Rauos Kouvola 29.08

P16 5 km
1) Lasse Peltonen HirvHi 21.27, 2) Veeti Hostikka KarhKa 22.36

Avoin sarja 5 km
1) Jukka Pirhonen Valkeala 22.15, 2) Soini Pekkala ElimVau 22.53, 3) Anders Kullström Liljendahl 23.04, 4) Helena Peisa Joutseno 23.29, 5) Maria Vickholm LapptrI 26.46, 6) Jouni Kock, 30.34, 7) Antti Mäkinen PS-75 30.38, 8) Janne Marttila Mikkeli 31.01, 9) Emmi Sakkara ElimVau 32.21, 10) Tarja Iivonen ElimVau 32.30, 11) Lotta Majoniemi Elimäki 36.37, 12) Raimo Tuisku Kuntopirkat 37.09, 13) Julia Pekonen Helsinki 38.33, 14) Ahti Markus Helsinki 38.34, 15) Tomi Pekonen PorvU 39.07, 16) Minna Tolvanen ElimVau 43.13, 17) Otso Tolvanen ElimVau 43.13, 18) Pekka Mäkinen RK-V 43.36, 19) Katri Jussila ElimVau 43.38, 20) Heini Mäkelä Raussila 43.39, 21) Jasmin Mäkelä Raussila 43.42, 22) Ronja Mikkola Raussila 47.10, 23) Usko Lind Nurmijärvi 48.23, 24) Mirva Kinnunen Raussila 48.41

M-Polku 6 km
1) Kimmo Heikkinen FMR 26.54, 2) Pertti Kylmälä Team Retrot 28.39, 3) Pasi Ukkola IitPy 30.26, 4) Teemu Mikkelä AnjLi 31.29, 5) Juha Niemi IitPy 32.44

N-Polku 6 km
1) Hanna Kaipiainen TeamKainpo 26.58, 2) Sari Vääränen, 27.18, 3) Niina Virtanen KHS 28.48, 4) Janna Niemi IitPy 30.09, 5) Pirjo Hämäläinen, 32.16, 6) Virve Kohtaniemi ElimVau 32.43, 7) Terhi Koskela AnjLi 33.31, 8) Johanna Lehtonen IitPy 34.02, 9) Teija Murtomäki Team Retrot 34.04, 10) Marjo Luusuaniemi KPK24/7 40.29, 11) Laura Viskari, 47.39, 12) Hanna-Leena Heikkilä 47.39

T6 0,5 km
1) Nuppu Nousiainen, 4.10, 2) Hertta Peisa Joutseno 4.16, 3) Mila Uotila Elimäki 4.21, 4) Minttu Myllylä HirvHi 4.25, 5) Venla Hedman Kouvola 5.19, 6) Venla Majoniemi Elimäki 5.30, 7) Diane Pekonen Porvoo 6.03

P6 0,5 km
1) Juuse Tuominen ElimVau 4.11, 2) Roni Ollila ElimVau 4.32, 3) Ville Ylisuutari Valkeala 5.01

T8 0,5 km
1) Neela Nousiainen, 2.56, 2) Jade Hellberg VehkVei 2.59, 3) Peppi Pirhonen Valkeala 3.00, 4) Lumi Terviö LahdA 3.13, 5) Maija Jokiranta AnjLi 3.25, 6) Hulda Huppunen IitPy 3.29, 7) Oona Vanhanen EspTa 3.29, 8) Venla Mikkola Raussila 4.05, 9) Aino Hedman, 4.40, 10) Tytti Ylisuutari Valkeala 4.57

P8 0,5 km
1) Jesperi Tuominen AnjLi 2.58, 2) Anton Ahlgren LuLi 3.02, 3) Lukas Hyypiä IitPy 3.04, 4) Leo Ala-Krekola RealHillRunners 3.08, 5) Atte Pekkanen, 3.21, 6) Aamos Huppunen IitPy 3.24, 7) Emil Uotila Elimäki 3.43, 8) Sami Mohammed Hassan Elimäki 3.54

T10 2 km
1) Riikka Ollila ElimVau 13.59, 2) Mia Sairanen Espoo 14.06, 3) Sinna Liljeqvist Valkeala 15.08

P10 2 km
1) Lenni Ala-Krekola ValkKa 8.54, 2) Luukas Huppunen IitPy 9.09, 3) Venni Sakkara Elimäki 10.41, 4) Vili Kuokka Elimäki 15.49

T12 2 km
1) Hilma Hyyrynen AnjLi 8.49, 2) Aino Koskela AnjLi 8.55, 3) Aada Rauos ValkKa 8.59, 4) Iiris Niemi IitPy 9.10, 5) Arianna Kortelanen ValkKa 9.32, 6) Veera Ala-Krekola RealHillRunners 10.21, 7) Martta Huppunen IitPy 10.40, 8) Hertta Niemi IitPy 10.41

P12 2 km
1) Eetu Autio 7.56, 2) Einar Vickholm 8.14, 3) Aapo Vanhanen 9.10, 4) Eppu Pekkanen 9.24, 5) Severi Sakkara ElimVau 9.49, 6) Joona Huusari AnjLi 13.45

T14 2 km
1) Marianne Salmi MäntsU 7.48, 2) Saara Huppunen IitPy 8.43, 3) Kerttu Niemi IitPy 8.44

P14 2 km
1) Niki Myllylä HirvHi 8.32, 2) Milo Haapaniemi ElimVau 10.12, 3) Roope Sakkara ElimVau 10.14, 4) Du Yuan Pong Porvoo 19.17

 

 

Kuvia Jannen Iltalenkiltä 2018

SARJAT:

10 km M/N, M/N40, M/N50, M60.

10 km lähtö/2016

10 km lähtö/2016

5km N60, M70, T/P16.

Kaikille avoin 5km

Polkujuoksu n.6km  M/N

Lastensarjat: 2 km  T/P14, T/P12, T/P10. 500 m T/P8, T/P6.

Paikkakunta, lähtöpaikka ja kellonaika

Elimäki, Sihvoselantie 53 klo 17.30 lapset / aikuiset klo 18.30

Ilmoittautuminen

su 16.6.2019 mennessä janne.sakkara@kymenvartiointipalvelu.fi tai Juoksija-lehden ilmoittautumisjärjestelmänkautta.

Piika valmiina aitan ovella jakamassa numeroita

Piika valmiina aitan ovella jakamassa numeroita

osallistumismaksut aikuiset 20,00 € (JK 16,00 €) lapset 12,00 €

maksut tilille FI80 501606 20015 892 (viesti osaan nimi, sarja ja seura tai paikkakunta)

jälki-ilmoittautuminen paikanpäällä lapset klo 16.45 ja aikuiset klo 17.45 mennessä. Os.maksut paikapäällä aikuiset 25,00€ (JK 20,00 €) lapset 15,00€

 Palkinnot                                                                                                                         

Kilpailusarjojen 3 parhaalle palkinnot. Tapahtumamitali kaikille aikuisille. 10km:n nopeimmalle naiselle ja miehelle ainutlaatuinen kiertopalkinto. Myös 5km:n nopein saa vuodeksi haltuunsa kiertopalkinnon.

KAIKKI lapset (0,5-2km) palkitaan pokaalein.

Uudesta reittiennätyksestä naisten 10 km ja miesten 10km matkalla 150€ 

Reittiennätyksen haltijat:Naiset 10 km Alisa Vainio LUM 35,45

 

Miehet 10 km Henri Ansio Finnish Marathon Runners 32,43

 

Reitti     IMG_9768

Kaunis maaseutulenkki hiekkatietä,10 km kahtena kierroksena, juottohuolto matkan varrella.Virallisesti mitattu matka, joten tilasto kelpoinen ja kilometripaalut.

Jannen Iltalenkki reittikartta

Reitin esittelyvideo TÄSTÄ

Lisätietoja

Kisa Buffetti.Kilpailijoille maalissa kahvi/mehu + kahvileipä. Arpojen ostomahdollisuus, hyvät palkinnot. Vuonna 2017 osallistujia 205. Peseytymismahdollisuus lammella, joka sijaitsee kilpailukeskuksen välittömässä läheisyydessä.

Tulokset 2017

Kuvia Iltalenkiltä 2017

Kuvia Iltalenkiltä 2016

Kuvia vuoden 2015 Iltalenkiltä

Tulokset 2016

Tulokset 2015

Tulokset 2014

Juoksun jälkeen vilvoittava uinti mahdollista

Juoksun jälkeen vilvoittava uinti mahdollista

Tulokset 2013

Aarne Tenkanen ja Tempuntekijät

Aarne Tenkanen ja Tempuntekijät

 Arskan esitys   2014  katso 🙂

IMG_9507

Jannen Iltalenkki & Old Horse Team voitti Kymijokiviestin 2015

Jannen Iltalenkki & Old Horse Team voitti Kymijokiviestin 2015

Jannen Iltalenkki Team 2014 voitti Kymijokiviestin

Jannen Iltalenkki Team 2014 voitti Kymijokiviestin

 

Jannen Iltalenkki Team voitti Kymijokiviestin 2013

Jannen Iltalenkki Team
voitti Kymijokiviestin 2013

Jannen Iltalenkki Team  voitti Meripäiväjuoksu joukkuekisan 24.7.2014

Jannen Iltalenkki Team  voitti Meripäiväjuoksu joukkuekisan 23.7.2015

Viereisessä kuvassa Meripäiväjuoksun  kolme parasta joukkuetta korokkeella

H-P Pukema, Janne Sakkara,Arto Peltola ja Jari Uusitalo

H-P Pukema, Janne Sakkara,Arto Peltola ja Jari Uusitalo

Tulokset 2014

Tulokset 2015

Yhteystiedot

Janne Sakkara 041-5443618.

Jannen Iltalenkki Team voitti Anjanlan 24h hiihdon 7.-8.3.2014. Ankkuri, Severi Sakkaran, voittoheitto

Jannen Iltalenkki Team voitti Anjanlan 24h hiihdon 7.-8.3.2014.
Ankkuri, Severi Sakkaran, voittoheitto

 

 

 

Kävijälaskuri